Villa Design A Marrakech

  • 380 m²
  • 1 sovrum
  • 4 badrum

Villa Design A Marrakech Marrakesh med 1 sovrum erbjuder ett läge ungefär 15 minuters gångavstånd från Almazar köpcentrum och ger tillgång till olika turistmål i området. Villan, som ligger inom 2 km från Jardin Arsat Moulay Abdessalam, erbjuder bubbelpool och bastu för sina 8 gäster.

Gästerna kan njuta av utsikten över trädgården från fönstren. Badrumsfaciliteterna i Villa Design A Marrakech inkluderar också ett spabadkar och en dusch. Hårtorkar finns också för din komfort.

Det finns matplats, tillsammans med vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp. Restaurangen Dar Khmissa, som serverar marockanska specialiteter, ligger mindre än 1 km bort.

Den här villan med 4 badrum har ett behändigt läge i distriktet Agdal och inom 4 km från tågstationen Marrakech. Bland de närliggande kulturella sevärdheterna finns Agdalträdgårdarna, som ligger ungefär 16 minuters promenad bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget inom 3 km från Jemaa el Fna. Busstationen Bab Agdal, belägen mindre än 5 minuter bort till fots, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Villa Design A Marrakech Marrakesh
Villa Enja - Swimming Pool - 4 Bedroom Ba - Wi-Fi - Parking
Mobilpris

Villa Enja - Swimming Pool - 4 Bedroom Ba - Wi-Fi - Parking

0 m från boendet
USD 429 USD 386
per natt
Villa Ourika
Mobilpris

Villa Ourika

5.5
Okej 2 recensioner
0 m från boendet
USD 212 USD 191
per natt
Villa Coco
Mobilpris

Villa Coco

0 m från boendet
USD 1174 USD 1057
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    4,8 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    För barn

    • Barnsängar

    Fritid

    • Utomhusbassäng
    • Strandparasoll
    • Solsängar
    • Trädgård
    • Grill faciliteter
    • Bastu
    • Jacuzzi

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Klädkammare
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 23:59
    Utcheckning: från 12:00 till 14:00
    Vanliga frågor
    • Hur långt är det från flygplatsen till Villa Design A Marrakech?
      Villa Design A Marrakech ligger 5 km från Marrakech Menara flygplats.
    • Tillåter Villa Design A Marrakech husdjur?
      Tyvärr är husdjur inte tillåtna här.
    • Har Villa Design A Marrakech en bubbelpool?
      Ja, Villa Design A Marrakech erbjuder en bubbelpool.
    • Vilka kända landmärken bör vi besöka nära villan?
      Gästerna kan besöka Almazar köpcentrum, som ligger inom några kvarter från villan.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech tågstation
    4,8 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Villa Design A Marrakech Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng